SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 étel, amit ne fogyassz reggelire inzulinrezisztensként

Heim Georgina [cikkei] - 2024-02-29
Neked is vannak gondjaid a reggelik kiválasztásával? Az egészséges vércukorszinted fenntartása érdekében fogadd meg az alábbi egyszerű tanácsokat!
5 étel, amit ne fogyassz reggelire inzulinrezisztensként

Íme 5 étel, amit NE fogyassz reggelire, ha inzulinrezisztenciád van:

1, Gyümölcsös zabkása:

Az előre bekevert, kereskedelmi forgalomban kapható instant zabkása porok sok olyan felesleges adalékanyagot tartalmaznak, amivel nem kell tovább terhelned a szervezetedet. És általában ezek a termékek egyszerű cukrokat, cukorszármazékokat is tartalmaznak (pl. maltodextrin). Tehát ha zabkását fogyasztanál, vedd meg a zabpelyhet (ami lehet egész, de lapított is), és azt ízesítsd be.

Ráadásul a gyümölcsfogyasztás egy IR-es számára reggelire kész öngyilkosság, hiszen rendkívüli mértékben megdobja a szervezet vércukorszintjét.

2, Csokis/lekváros/pudingos stb. péksütik:

Péktermékekből kizárólag a lassan felszívódó lisztekből készülteket válasszuk, napszaktól függetlenül. Reggel ez még inkább igaz, tehát jó elkerülni a gyorssütödéket. Néha belefér, ha egyszer-egyszer nincs idő normális, tápanyagdús reggelit fogyasztani, de rendszeresen semmiképp. A reggeli legyen teljes értékű, hiszen a nap indításaként a szervezetnek szüksége van a tápanyagokra.

Helyette inkább figyelj, hogy tartalmazzon a reggelid szénhidrátot, fehérjét és zsírokat is!

3, Puffasztott rizsszelet:

Annyira egyszerűnek tűnhet, hogy csak bedobjuk a táskánkba, és munkahelyre menet már eszegetjük is, vagy miközben másik karunkon a gyermek lóg. De! A puffasztással a rizs/búza stb. szemek szerkezete nagy mértékben roncsolódik, így gyorsan fog a szervezetben felszívódni. Bár kis időre eltelít, a vércukorra kedvezőtlenül hat, és így hamarosan ismét éhesek leszünk. Bár gyakran hangoztatják, hogy fogyókúra alatt érdemes puffasztott ételeket rágcsálni, ez sajnos egy tévhit.

4, Tehéntejes kávé:

A tehéntej, mindegy milyen zsírtartalmú, szintén gyorsan felszívódó szénhidrátforrás. Ha reggel kávézol, és mindenképpen szükséged van mellé valamilyen plusz folyadékra, akkor cukormentes növényi tejjel váltsd ki a tehéntejet. Például mandulatejjel, vagy rizsmentes kókusztejjel.

5, Semmit nem eszel:

A legnagyobb hiba! A szervezetednek szüksége van az energiára, a tápanyagokra. Ezért fontos a megfelelő, teljes értékű étkezés.

Nem kell mindig kenyeret enned, rengeteg opció létezik. Légy kreatív!

Nemcsak 1-2 órára vághatod haza a szervezetedet, ha a fentieket nem tartod be, hanem akár egész napra is. Ebéd utáni kajakóma, délutáni dekoncentráltság, fáradékonyság, energiahiány.

Ezeket mind meg tudod előzni megfelelő táplálkozással. Ami a reggelinél kezdődik!

Ha egyedül nem megy, és segítségre van szükséged, irány a www.stop-sugar.hu oldalam!

Heim Georgina


Heim Georgina
táplálkozástudományi szakértő, inzulinrezisztencia specialista, életmód- és hormontanácsadó

Elérhetőségeim:
Email: mail@stop-sugar.hu
Honlap: www.stop-sugar.hu/
Facebook: Stop-Sugar by Gina
Instagram: STOP-SUGAR by Gina

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja